конусот Crusher


детали за производот

Тагови производ

Користење и примена
дробилката Конусот е широко се користи за средно и фино дробење во рударството, хемиската индустрија, градежни материјали, металургијата и така натаму. Конус дробилката може да здроби материјали во средна и висока цврстина како ironstone, бакар руда, варовник, кварц, гранит, камен и така натаму. Стандарден тип (PYB) конус дробилката е да се примени средно дробење.
Принцип на работа
Кога конус дробилката е на работа, на моторот ја турка ексцентричен лого черупка преку пролет спојка, вратило пренос и неколку конус опрема тркало. Дробење конус оската е принуден да се лулаат од страна на ексцентричен лого черупка, што ја прави мантија близина на лагер сад и далеку од лагер сад од време на време. Суровините се притиснати, влијание и, конечно, згазени конус дробилката дробење празнина.
Карактеристики
1. Висок капацитет и со добар квалитет;
2. Долг живот за брзо абење делови, и ниски инвестиции трошоци;
3. Разредете бензински пумпи за континуирано подмачкување да се намали времето за одржување на времето на застој.
главни карактеристики


модел

Макс. Хранење Големина
(mm)

Прилагодлив Опсег Ослободување од одговорност Отворање
(mm)

капацитет
(t/h)

Моќност на моторот
(kw)

Тежина
(t)

Генерално
Dimension
(mm)

PYB600

65

12-25

20-40

30

5

2234 × 1370 × 1675

PYD600

35

3-13

12-23

30

5.5

2234 × 1370 × 1675

PYB900

115

15-50

50-90

55

11,2

2692 × 1640 × 2350

PYZ900

60

5-20

20-65

55

11,2

2692 × 1640 × 2350

PYD900

45

3-13

15-50

55

11,3

2692 × 1640 × 2350

PYB1200

145

20-50

110-168

110

24,7

2790 × 1878 × 2844

PYZ1200

100

8-25

42-135

110

25

2790 × 1878 × 2844

PYD1200

50

3-15

18-105

110

25,6

2790 × 1878 × 2844

PYB1750

215

25-60

280-480

160

50,3

3910 × 2894 × 3809

PYZ1750

185

10-30

115-320

160

50,3

3910 × 2894 × 3809

PYD1750

85

5-15

75-230

160

50,4

3910 × 2894 × 3809

PYB2200

300

30-60

490-800

260/280

80

4622 × 3302 × 4470


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи